Global Surgery, van Suriname tot Kenia (NVvH Global)
Organisatie: NSIS (Netherlands Society for International Surgery)
Sessievoorzitters
- Dhr. Professor dr. Schelto Kruijff, oncologisch chirurg UMC Groningen
- Mw. Dr. Ellen Reuling, kinderchirurg Wilhelmina Kinderziekenhuis Utrecht
Programma
Voordracht 1: “NVvH Global: voorbeelden uit het veld”
Spreker: Mw. drs. Marije Gordinou de Gouberville, chirurg Chicon (Wilhelmina Ziekenhuis Assen en Treant Ziekenhuizen), voorzitter NSIS (Netherlands Society for International Surgery).
Inhoud voordracht:
In het NVvH strategisch beleidsplan '24-'28 heeft Global Surgery een duidelijke plaats gekregen. Eind 2025 is een oproep geweest tot het indienen van initiatieven die bijdragen aan verbeteren van chirurgische zorg wereldwijd. Meerdere mooie projecten zijn ingediend en bestudeerd door een beoordelingscomité. Hoewel slechts één project de financiële ondersteuning kan genieten de komende tijd, zijn alle projecten het waard om met trots getoond te worden. Zo leren we van elkaar waar de Nederlandse chirurgen zich zoal inzetten, hetgeen hopelijk tot verdere groei en verbinding zal leiden. In deze presentatie zullen NVvH global surgery inzendingen kort worden getoond.
Voordracht 2: “De Rol en Toekomst van Stichting Ondersteuning Vaatchirurgie Suriname: Samenwerking en Zorgverbetering.”
Spreker: Mnr. Dr. Maarten Lijkwan, (vaat)chirurg Albert Schweitzer Ziekenhuis Dordrecht.
Inhoud voordracht:
De Stichting Ondersteuning Vaatchirurgie Suriname speelt een rol in het verbeteren van de vaatchirurgische zorg in Suriname door kennis, middelen en expertise te delen. Deze stichting richt zich op het versterken van lokale capaciteiten en het bevorderen én coördineren van internationale samenwerking tussen Nederlandse en Surinaamse zorgprofessionals. Dat is niet altijd even makkelijk. In deze presentatie belichten we de doelstellingen, succesverhalen, de valkuilen en uitdagingen van de stichting, evenals de impact op de Surinaamse gezondheidszorg. Tot slot kijken we vooruit naar toekomstige initiatieven en hoe iedereen kan bijdragen aan deze belangrijke missie.
Voordracht 3: Barriers to Survival: Understanding Pediatric Surgical - Outcomes in Low-Resource Settings
Spreker: Daniel Cherkos, Pediatric Surgeon Tenwek Hospital, Kenia